Лісові тварини, конспект заняття по ознайомленню з природою в молодшій групі

Лісові тварини

Цілі. Збагачувати уявлення дітей про лісових тварин та їх дитинчат ( відзначати характерні ознаки представників тварин. Вчити дітей придумувати найпростіші порівняльні обертів. Ввести в активний словник дітей слова: тварини, вовче лігво. Вчити дітей виконувати рухи відповідно до тексту вірша.

Розвивати творчу уяву: зображати повадки звірів, імітувати рухи диких тварин — героїв вірша. Продовжити вчити дітей відгадувати загадки. Виховувати інтерес до живої природи.

Обладнання: картинки із зображенням лисиці, ведмедя, вовка, зайця, сови та їх дитинчат.

Хід заняття.

Діти сидять півколом.

Хлопці, до нас на заняття прийшли гості, вони хочуть подивитися як ви займаєтесь. Давайте привітатися з ними. Сідайте зручніше, спинки випрямили і слухайте уважно.

У лисиці в глухому лісі

Є нора — надійний будинок

Не страшні взимку хуртовини

Білочці в дуплі у ялини.

Під кущами їжак колючий

Нагнітає листя в купи.

Спить у барлозі клишоногий,

До весни він смокче лапу.

Є у кожного свій будинок

Всім тепло, затишно в ньому.

Хлопці, подивіться уважно на картинки і скажіть хто тут зайвий? Чому? Тому що сова це птах, а всі інші тварини. Давайте поговоримо це слово і запам’ятаємо його. Тварини. Діти хором повторюють.

Тварини — значить живі. У всіх тварин 4 лапи, хвіст, морда, тіло тварин вкрите шерстю.

А якщо замість вовни тіло вкрите пір’ям то це тварина чи ні? А хто?

Відповіді дітей ( птах).

Вихователь правильно це птах. Давайте пограємо в таку гру. В буду показувати вам картинки а ви відповідати тварина це чи ні.

Дидактичний вправа « Визнач тварина».

Ведмідь

Білка

Бабка

Заєць

Півень

Лисиця

Вовк

Гусак

Миша. А зараз я буду загадувати загадки, а ви шукати налагодження на моєму столі.

Дидактична гра « знайди налагодження».

Хто в глухому лісі живе ,

Незграбний, клишоногий

Влітку їсть машину, мед

А взимку він смокче лапу. ( Ведмідь).

Вище кішки зростання,

Живе в норі, у лісі,

Пухнастий рудий хвіст-

Всі ми знаємо….( Лисицю).

Що за звір взимку холодної

Ходить по лісі голодний

На собаку він схожий,

Що ні зуб — то гострий ніж!

Він біжить, вискаливши пащу,

На вівцю готовий напасти. ( Вовк).

Мчить без оглядки,

Лише п’яти виблискують.

Мчить що мовляв духу,

Хвіст коротший вуха.

Всіх звірятко лякається,

Під кущем рятується,

Так на зуб вовкові попадається. ( Заєць).

Хто за ялинкам спритно скаче

І злітає на дуби?

Хто в дуплі горіхи ховає,

Сушить на зиму гриби?

Як ви думаєте, де живуть ці тварини? ( Відповіді дітей).

Правильно в лісі. Тому їх так і називають лісові тварини.

Скажіть а де ми можемо в місті побачити цих тварин? ( Відповіді дітей) при утрудненні вихователь допомагає дітям. В зоопарку, в цирку.

Хлопці, у вас є будинок в якому ви живете з батьками?

А в лісі є вдома?

А де живуть лісові тварини?

У кожного є свій будинок у лісі. Тільки ці будинки всі різні. Де кому зручно, той там і мешкає.

Дидактична гра « Хто де живе».

Ведмідь………в барлозі

Лисиця……….,….у норі

Заєць………..Під кущем

Білка………….в дуплі.

А хто знає, як називається будинок вовка? ( Відповіді дітей).

А вовчий будинок називається лігво.

Повторіть вовче лігво і заповніть.

Хлопці, а ви знаєте, що у кожної тварини свій характер. Зараз я буду називати рису характеру тваринного, а ви будете відгадувати кому вона найбільше підходить.

Дидактичний вправа у кого який характер.

Злий, як….вовк

Боягузливий як….заєць

Хитра як….лисиця

Як клишоногий……..Ведмідь

Зубастий як….вовк

Пухнастий….заєць

Неклюжий як……ведмідь.

Хлопці а зараз давайте зробимо з вами зарядку але не просту, а ту, яку роблять вранці наші лісові друзі.

Вставайте зі своїх стільчиків ми починаємо.

Динамічна пауза « звірина зарядка».

Раз — присядка.

Два стрибок.

Це заяча зарядка.

А лисенята як прокинутися,

Люблять довго потягнутися,

Обов’язково позіхнути,

Ну і хвостиком вильнути.

А вовченята вигнути спинку

І легенько підстрибнути.

Ну а ведмедик клишоногий,

Широко розставивши лапи:

То одну, то обидві разом

Довго тупцює на місці.

А кому зарядки мало-

Починаємо все спочатку!

Молодці. Сідайте на свої місця.

Ой, хлопці а поки ми з вами відпочивали, дитинчата у наших тварин загубилися і ніяк не можуть знайти своїх мам. Давайте допоможемо їм.

Дидактична гра « Чий дитинча».

На дошці прикріплені малюнки дорослих тварин. Вихователь підкликає по одній дитині до столу, на якому розкладені картки з дитинчатами і просить вибрати будь-якого, обов’язково назвавши його і повернути дитинча мамі. Молодці, ви зробили добру справу, допомогли діткам знайти своїх мам і вони кажуть вам за це спасибі.

А зараз давайте пригадаємо, про кого ми сьогодні говорили? ( Відповіді дітей)

Як їх назвати одним словом? ( відповіді дітей)

А де живуть ці тварини? ( Відповіді дітей).

Молодці, ви сьогодні добре позаймалися і за це наші лісові друзі приготували вам частування.